هذیان

وارونگی‌ پدیده‌های متعدد این ایام، وارونگی هوا را برایم اندکی آسان‌تر کرده، تعلیق و سرگردانی آدم‌های این عصر، مجال فکر کردن به ذرات معلق کوچک‌تر از  2.5 میکرون را نمی‌دهد. فکرش را که می‌کنم مگر در این ایام چیزی هم به جز شرافت و کرامت آدم‌ها در زمین، سیر نزولی داشته‌ که انتظار کاهش آلاینده‌ها را، آن‌هم در هوا بکشیم. هر چه هست، دیگر امیدم به این سرفه‌های مکرر و سوزش‌های بی‌امان چشم و حلق است، تا شاید فرصتی را پیشکش خلق کند که واژه‌هایی از جنس باد و باران و رحمت را، دیگر باره معنا کنند.

مگر فشارهای وارونه سبب شود، به جای تکیه بر ازدحام و همهمه‌های تهی در لابه‌لای ندیدن‌ها، به خلوت و سکوتی سرشار از بودن‌ها و دیدن‌ها روی بیاوریم. شخصی می‌گفت شاید "حقیقت" آخرین چیزی‌است که دوست داریم بشنویم، اما حقیقت این روزهای ما تنها خلاء هوای سالم و باران رحمت و بادهای سرکش نیست، مشکل فقدان اخلاق و منش انسان‌هاست. باور کنیم اگر به جای نثار دود و بوق و ناسزا، اندکی محبت و تبسم و انسانیت، در حق هم روا می‌داشتیم، دیگر به گریز از این شهر و دیار فکر نمی‌کردیم و برای نفس کشیدن در فضای آن، لحظه‌ها را با اشتیاقی افزون سپری می‌کردیم.

/ 5 نظر / 7 بازدید
حسین

به نظرم انواع مشکلات تقدم و تاخر ندارد و هر کدامشان که نگاه می کنی «مشکل» است

ناصح

بابا ادبیات - بابا متن - بابا نویسنده[چشمک]-ایشالا هوای تهران هم مثل دل آدمای روزگار گذشته صاف میشه

نشمیل

یایید از خودمون شروع کنیم کافیه مردم به جای اخم کردن بهم دیگه لبخند رو به هم هدیه کنن خیلی سادست به خدا :آی ملت به خدا همه مشکل دارن بس کنید اینقد بهم نپرید ... متاسفانه من هر روز شاهد این مشکلات هستم امتحان کردم تو مترو به کسی که اخم کرده کافیه یه لبخند بزنی اونم سعی میکنه یه نیش خندی نثارت کنه کافیه به خدا

منصور ساعی

سلاو کاک ایوب عزیز.مطالبت را بسیار به روز و زیبا می نویسی... خداقوت. سپاسگزار محبت های شما هستم.اتفاقا در یک برنامه با دکتر رامبد باران دوست بودیم ذکر خیری از شما هم شد.برنامه های رایو اقتصاد با حضور شما دوستان متخصص در حوزه اقتصاد و مدیریت اقتصادی و منابع انسانی کشور پربار خواهد شد. ما بیشتر به نحوه اجرای برنامه و چگونگی مخاطب شناسی رسانه های اقتصادی و میزان توجه به بازخور مخاطبان و رضایت مخاطب می پردازیم.کار اصلی را شما و دوستان شما انجام می دهند. ایشالله پایدار باشید.

رضا

سلام من در مشهدم. هنوز هواي اينجا نسبتا پاك است.ولي آدمها بداخلاقند...همه عجله دارند تا برسند. آنسوتر يكي از خودروي مجلل خود پوست چيپسش را به خيابان پرت مي كند.به ظاهرش دقيق تر مي شوم ظاهرش خيلي موجه و امروزي است و تفكرش ديروزي است. هنوز هواي اينجا نسبتا پاك است. يكي ديگر را مي بينم كه در مواجهه با ديگري ادبيات بي ادبانه اي دارد و اصرار دارد با لهجه تهراني صحبت كند و بفهماند من بيشتر مي فهمم. هواي اينجا نسبتا پاك است.