مرغ نامه

این روزها همه از مرغ صحبت می‌کنند، انگار جامعه نمی‌خواد یه آرامش نسبی رو تجربه کنه، دیروز با یکی از دوستان می‌خواستیم سری به مصلی بزنیم تا از نمایشگاه عرضه محصولاتی غذایی ماه رمضان اقلام مورد نظرمون رو بگیریم. تو محوطه می‌گشتیم که یهو یک صف عجیب و غریب دیدیم که منتهی می‌شد به یه کامیون یخچال‌دار، داخلش هم پر مرغ بود. بله صحبت از همین طلای نایابی‌است که خبرگزاری فارس گفته برای توزیع عادلانه‌ش حتما باید کارت ملی افراد روئیت بشه، هاج و واج از این صف کیلومتری دو لاینه (خانم و آقا)، داشتیم ظاهر مردم رو نظاره می‌کردیم که خیلی جالب بود، تیپ و شخصیت حاضرین در صف، خبر از تحصیلات آکادمیک، پرسنل تراز اول سازمان‌ها،‌ پرستیژهای آنچنانی و کلاً آدمهای اصل و نسب دار می‌داد که از سر ناچاری و فشارهای متعدد اقتصادی، برای اینکه جلو مهمان و خونواده آبرویی حفظ کنند تو این صف‌ها ساعت‌های متمادی(بیش از 3 ساعت) منتظر دریافت مرغ می‌مونند(البته با یک حساب سرانگشتی اگه 5 تا مرغ چاق و چله 2 کیلویی نصیبشون بشه حداقل 40 هزار تومان در مقایسه با بیرون سود خالص نصیبشون می‌شه).

راستش من خودم دنبال مرغ بودم و به چند مغازه‌ مراجعه کردم، هیچ‌کدوم نداشتند، تازه یکی هم که ویترینش پر بود با کمال جسارت و شهامت می‌گفت که آقا نمی‌فروشم. آخرش هم رون مرغ رو 7200 گرفتم.

صحنه جالب‌تر صف دیروز، آدم‌هایی بودند که پس از توفیق دریافت مرغ، گل از روشون می‌شکفت و به سان برنده‌های مطلق میادین نبرد، شاد و خرم صحنه را ترک می‌کردند. اگه کیفیت عکس‌هایی که گرفتم(چون دم غروب بود) خوب بود، حتما مستندات این صحنه‌های پرازدحام رو هم تقدیم می‌کردم.

بهرحال غرض از این دردنامه،‌ حال و روز این روزهای مرغی ماست که عادت کرده‌ایم هردم از این باغ بری برسد، مرغ 3 هزار و خورده‌ای رو الان با 4700 (البته با تشخیص هویت خریداران) عرضه می‌کنند، تازه با کلی منت و مصاحبه و جار و جنجال. چه می‌شه کرد ما که از تحریم‌ها آسیبی نمی‌بینیم و تورم هم جایی تو این مملکت نداره، حقوق‌ها هم کفاف خرج‌ها رو می‌ده و خدا رو شکر همه چی آرومه، من چقدر خوش‌باورم!!!

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسف

زیبا نوشته اید اما من مطمئنم این مشکل بزودی با پیش فروش 4 و 6 ماهه مرغ از سوی بانک مرکزی حل خواهد شد.

احسان

عرضه مرغ ۴۷۰۰ تومانی در شیراز/ هر نفر دو عدد مرغ/ گزارش تصویری از خبر انلاين : http://www.khabaronline.ir/detail/228432/economy/commerce

اميد

بابا کسی نیست بگه اول مرغ خلق شده یا تخم مرغ اگه در بازار مرغ نایاب شده خوب خروس عرضه کنند.

حسين

گرونی مرغ رو شاید بشه با نخوردن تحمل کرد، ولی این روش تحقیرآمیز مسئولین برای حلش رو چه می‌شه کرد؟

از شما تقاضا می شود جهت هماهنگی برای تقدیر در جشن تولد پرشین بلاگ به عنوان یکی از پربازدیدهای وبلاگ سرویس پرشین بلاگ با شماره 88302127 تا 5 عصر 4 شنبه تماس بگیرید

افشین

بدین وسیله (!) توفیق جنابعالی را در ابتیاع مرغ تبریک عرض نموده، تداوم کامیابی های آن جناب را در عرصه های بحرانی زندگی آرومندم. امضاء: سرگشته!

فوزیه

وااای فقط می تونم بگم خیلی متاسفم

نويد

نفت كه سر سفره مون نيومد . هيچ !!! مرغ هم از سر سفرمون پريد !!!!!! [اضطراب]

يك ايراني

در همسایگی ما مرغ فروشی هست که با جناقش راننده مسافرکش بین شهری است او بین تهران و قم مسافرکشی می کند دیروز با شوق بی وصفی از زرنگیش می گفت که چند روز است از قم مرغ چهارهزار و سیصد تومان را می خرد و در مغازه باجناقش با قیمت هفت هزار و پانصد تومان می فروشد او می گفت هر روز تقریبا صد کیلو مرغ از قم می خرم و در تهران می فروشم می بینید به چه روز افتاده ایم

مرغ فروش

آدم با دیدن این صحنه ها به یاد دهه شصت و دوران جنگ می افتد. من احساس می کنم مردم در آن زمان بهتر برخورد می کردند و تا این حد منفعت طلب نبودند. متاسفانه همچنان به عقب بر می گردیم.