کلاس‌های پرچالش

یکی از کلاس‌هایی را که این اواخر برگزار کردم، کلاس درس مدیریت منابع انسانی دوره MBA Sport بود که تفاوت چشمگیری با سایر کلاس‌هایی از این دست داشت و آن طیف مخاطبان (کارشناسان، مسئولان و مدیران ورزشی) و دغدغه‌های این روزهای آنان در محیط‌های کاریشان بود. این عزیزان که به دنبال پیاده‌سازی مفاهیم و سیستم‌های منابع انسانی در سازمان‌های خود بوده و یا تحت تاثیر این سیستم‌ها در پی رفع ابهامات و سئوالات خود در این راستا بودند، از فضاهای پرسش و پاسخ ایجاد شده نهایت استفاده را می‌بردند و با طرح موضوعات مختلف سعی در به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات خود داشتند، اما جنس سئوالات بالطبع با توجه به ویژگی‌های خاص این روزها، به جای معطوف شدن به بهره‌وری نیروی انسانی و چگونگی افزایش اثربخشی فعالیت‌ها، عمدتا در پی مدیرت بحران و بهبود شرایط پیش‌رو، با در نظر گرفتن کمترین آسیب‌ها به پیکره منابع انسانی بود.

این موضوع در کلاس‌های درس به قدری دامنه دار شده که به ناچار باید از همه تکنیک‌های مدیریت زمان بهره‌برد تا ضمن پاسخگویی به پرسش‌های مخاطبان، از پس تعهدات، سیلابس‌ها و اهداف تدوین شده دوره نیز برآمد.

غرض از بیان این چند سطر، یادآوری چالش‌ها و موضوعات این قبیل کلاس‌ها است که علیرغم تکرار، همیشه از تازگی‌ و یادگیری‌های خاص خود برخوردار بوده و همین مسئله یکی از انگیزه‌های اصلی ادامه برگزاری کلاس‌هاست که در کنار مشغله‌های متعدد و نگرانی‌های زیاد در حوزه منابع انسانی، کماکان در برنامه‌های من و سایر دوستان، جایگاه خود را دارد.

امید که این صرف انرژی‌ها، باری از دوش خستگان این دیار بردارد.

/ 3 نظر / 7 بازدید
دوست

با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی [گل] وبلاگ زیبا و پر محتوایی دارید [لبخند] با توجه به اهمیت و نقش بیمه های زندگی در توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی جامعه و اهمیت آن در ایجاد آرامش و آسایشی که در زندگی تک تک افراد ایفا می کند..... وب سایتی را با نام وب سایت جامع بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه زندگی طراحی نمودیم. خوشحال می شویم شما نیز یکی از بازدید کنندگان ما باشید. در صورت امکان لطف کرده و لینک آدرس سایت ما را در پیوند وبلاگ زیبایتان قرار دهید. [لبخند] ------------------------------------ آدرس سایت : http://www.bime4u.com عنوان : بیمه -------------------------- با کمال احترام: مدیریت سایت http://www.bime4u.com ........... با آرزوی سلامتی و آسایش برای شما و خانواده محترم [گل][گل][گل]

رضا

سلام و عرض شادابي خيلي خوب بود اگر فايل صوتي سخنراني خود را يه جوري براي استفاده رو وبلاگ آپلود مي فرموديد تا علاقمندان به اين دست مباحث بتوانند بهره برداري نمايند. منوط به نظر عاليست. با تجديد احترام

بهروز

سلام آقای اسماعیلی عزیز به نظر من اشتیاق متولیان ورزش به یادگیری و کاربردی نمودن مفاهیم حوزه مدیریت منابع انسانی در دنیا جایگاه برتری دارد و می تواند الگویی برای سازمان های ما باشد که همواره اثر آن را در بازی فوتبال می توانیم مشاهده کنیم .متولیان ورزش خواسته یا ناخواسته توانسته اند طوری از نظام های منابع انسانی بهره برداری نمایند و سرمایه های انسانی خود را مدیریت نمایند که می بینیم بازیکنان تیم فوتبال علی رغم داشتن ثروت و شهرت بازهم با انگیزه و با همه توان خود از تمام ظرفیت خود استفاده می نماید در حالیکه در سازمان ها به ندرت شاهد چنین رویدادی هستیم.