حل مسئله

فرار کردن از مسائل، تنها به فاصله گرفتن شما از راه‌حل‌ها می‌انجامد.

ساده‌ترین راه برای خارج شدن از مسئله و پیشگیری از پیامدهایش، حل آن‌ است.

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناصح

البته در مورد مشکلات لاینحل بهتره که بیخیال راه حل شیم و با مشکل کنار بیاییم !!! [وحشتناک]

احسان

حَــرفِ حــِـساب/. [گل]

رضا

سلام با شما موافقم. تصوير آرام بخشي داريد.كاش درجه لبخند را بيشتر مي نموديد.

نشمیل

بابا عکس جدید !!!

بهروز

سلام. نکته زیبایی مرقوم فرمودید. فقط مسئله اینجاست که امروز محدوده توان تمرکز ما برای حل مشکلات در این دنیای آشفته و بی نظم وسعت کمتری پیدا کرده و ختم به زندگی(خانه) و کار شده است و طبق فرموده شما برای این به عنوان مشکل باید دنبال راه حلی باشیم.به فکر راه حلی برای برقرای توازن بین کار و بها دادن به خانواده و فامیل و دوستان و تفریح. سلامت باشید.

افشین

البته از این تشابه ترجمه واژه ها که بگذریم، حتما توجه دارید که مشکل با مسأله فرق دارد. مشکل را نمی توان حل کرد. مسأله را می توان حل کرد. همه جای دنیا میگویند پرابلم سولوینگ نه دیفی کالتی سولوینگ! شرمنده نشد کیبرد رو عوض کنم. ضمناً خوشحال می شوم اگر افراد توانایی در تدریس و هدایت کارگاه حل مسأله سراغ دارید معرفی فرمایید. ارادت

بهروز

قرار ما همین است که اساتید لنگی ما رو حین حرکت بگیرند.بنابراین نوشته خود را اصلاح می کنم.همانطور که آقای دبیری عزیز فرمودند مشکل خود به تنهایی قابل حل نیست و یک مرحله بالاتر از مسئله قرار دارد و چنانچه مشکل شناسایی و خوب تعریف شود تازه به مسئله تبدیل خواهد شد و مسئله است که قابل حل است. سلامت باشید.

رضا

سلام بزرگواران ضمن آرزوي آخر هفته اي شاد در كنار خانواده، تصورم اينست منظور ايوب خان مساله است تا مشكل.گرچه كيبورد من فارسي نويس بود وگرنه بقول افشين خان همان پرابلم صحيح تر است. با تشكر

وحید

با سلام خدمت کلیه دوستان چند سال پیش در سلسله جلساتی که در محضر استادی بودم، مباحثی مطرح می شد تحت عنوان، مهندسی شکست که این موضوع را به صورت جامع در بر می گرفت. به طور خلاصه پنج مرحله برای مهندسی شکست مطرح شد که شامل 1. مسئله 2. مشکل 3. معضل 4. بحران 5. فاجعه می باشد. علاوه بر این در مهندسی شکشت باید اعمال خود را زیر سوال ببری و هموراه به دنبال ایجاد سوال برای وضعیت موجود باشی. از طرفی مشکلات هرگز از جایگاهی که در آن قرار دارند قابل حل شدن نیستند بلکه برای حل آنها باید از جایگاهی بالاتر اقدام کرد. این گفته یکی از بزرگان است که اسمش را الان حضور ذهن ندارم.

وحید

ایوب عزیز منظور از موقعیت یا جایگاه بالاتر را با مثالی عرض میکنم، منظره و چشم انداز (View) یک فردی که در طبقه 10است با منظره و چشم انداز یک فردی که در موقعیت طبقه 1 می باشد متفاوت است و چیزی را می بیند که دیگران نمی بینند. به همین دلیل می باید برای دیدن همه جوانب و عوامل ایجاد مشکل از جایگاهی بالاتر به آن نگاه کرد. از طرفی در دسته بندی انجام شده، سطح و محدوده شکست ملاک اصلی مراحل مهندسی شکست قرار گرفته است که هر وضعیتی با توجه به اینکه در کدام یک از مراحل قرار می گیرد راهکار متناسب با آن وضعیت نیز برای آن در نظر گرفته خواهد شد. ایوب خان عزیز ایمیلی برای شما ارسال نموده بودم که جهت یادآوری مجدداً ارسال نمودم.