سفرنامه بلاروس (5) - عزیمت به برست

روز اول ماه سپتامبر، روز آغازین مدارس و شروع سال تحصیلی بلاروس است و با هماهنگی قبلی، نصف یک روز کامل را در فرایند جامعه پذیری دانش‌آموزان یکی از بهترین مدارس مینسک گذراندم که برایم تجربیات و آموخته‌های جذابی را در پی داشت و در ادامه سعی خواهم کرد گزارش کامل، مصور و قابل استفاده‌ای را از این روز باشکوه (که همه ما تجربه آن را به نوعی داشته‌ایم) در ادامه این سفرنامه درج کنم.

اما نکته اساسی و نقطه عطف سفر بازدید از شهر تاریخی و فوق‌العاده برست خواهد بود که صبح اول وقت عازم آنجا هستم. این شهر در جنوب غربی بلاروس واقع است که هم‌مرز با لهستان است و دروازه ورود آلمانی‌ها به شوروی سابق، در جنگ جهانی دوم می‌باشد. در ارتباط با حماسه‌های شهر برست، فیلمی موفق در سال 2010 با نام The Brest Fortress یا قلعه برست ساخته شد که با موفقیتی جهانی همراه بود.

لینک مشاهده فیلم در یوتیوب

مطمئناً در ادامه با توضیحات مفصل در خصوص این شهر و وقایع این سفر نسبتاً چریکی و خارج از برنامه، خواهم پرداخت.

/ 3 نظر / 15 بازدید
احسان

باسلام، اميد است سفر خوبي داشته باشي ... قلعه برست ، چند وقت پيش اين فيلم فوق العاده رو ديدم ... واقعا فيلم تاثير گذاري ست ... .... اقاي اسماعيلي منتظر سفر نامه تون در مورد قلعه برست هستم . [گل]

رضا پیکانی

مطالبت را می‌خوانم. موفق باشی.

رضا پیکانی

ایوب جان حالا که اونجا هستی و اینقدر خبرنگار خوبی هم هستی،‌ ببین می‌توانی برای مجری‌پلاس یا نشریه مجری چیزی بیاوری؟ در مورد تاسیسات یا مجریان بلاروس چیزی چشمت را نگرفته؟