بت خود ساخته

از نیچه نقل شده که:

"از آدمها بُت نسازید، این خیانت است! هم به خودتان، هم به خودشان. خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند و شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خــــــدایِ خود ساخته."

مطمئناً در منابع‌انسانی بارها به دلیل سنگ صبور بودن و ماهیت شغل‌تان، پای حرف‌ها و درد دل‌ متولیان سازمان از یک‌سو و بت‌های خود ساخته‌شان از سوی دیگر نشسته‌اید و به سهولت پی برده‌اید که چینش نامتناسب و نامنطبق نیروها و بزرگ کردن کذایی آنان چه خیانت عظیمی است.

این نوع انتصاب‌ها، هم اعتبار و اعتماد سازمان را در آینده‌ای نه چندان دور دچار خدشه می‌کند و هم لطمات روحی عمیقی بر پیکره فرد و سایر همکاران وی وارد می‌سازد.

آنچه مسلم است اینکه در اینجا نیز رسالت متولیان منابع‌انسانی ایجاب می‌کند که بسیار سنجیده به ترمیم و بهبود دوسویه این جریان کمک کنند و تمام حواسشان این باشد که مانع از تکرار این تراژدی شوند که سازمان مجدداً، کافرِ خدای خود ساخته گردد.

/ 2 نظر / 91 بازدید
ღ❤ღ عبـــ♥ـــاس ღ❤ღ

خوشبختی که همیشه نباید واقعی باشد باید گاهی به خرافه ها هم امید داشت ! مثل افتادن قند در چایی ظهر و توهم عزیز آمدن تو تا غروب همین امروز... سلام خوبین؟ وب و پستاتون و قالبتون واقعا قشنگه لذت بردم ایشالا موفق باشین به من هم سر بزنین خوشحال میشم نفستون گرم

علي خوش نيت

دوست عزیزم، ممنون از بحث بسیار مهمی که مطرح شد. یکی از بزرگترین معضلات سازمان‌هایی که در دوران بلوغ‌اند، همین موضوعی که گفتید می‌باشد. البته درجات مختلف دارد و در حادترین حالت این است که سازمان و تمامی فعالیت‌های آن به واسطه وجود چنین افرادی خود به خدای خود ساخته‌ای بزرگ تبدیل شوند که در این صورت، دوران افول سازمان فرا خواهد رسید. یکی از مشخصه‌های بت‌های خود ساخته عدم توجه به نقدهاست. در مقابل نقدها و مغایرت‌ها بجای حل مساله مقاومت بوجود می‌آید و استدلال‌ها صرفاً به سمت توجیه عملکرد خود می‌رود. در این حال است که دیگر استدلال و منطق و... جوابگو نیست و ...