این روزهای پرشتاب


این روزها حجم نقل و انتقال‌های پولی در شبکه بانکی بیشتر از هر زمانی است، واقعیتی که مجال مناسبی برای محک زدن کارایی این سیستم نه چندان پر شتاب است.

آنچه در عمل برای اکثر افراد قابل مشاهده است کندی، قطعی مکرر شبکه شتاب و اشتباهات فاحش در این سیستم است، که فشار روحی و روانی زیادی را به جامعه تحمیل کرده است.

تجربه نگارنده در دو هفته اخیر بیانگر وضعیت بسیار پر استرس شهروندان، در مراوده‌های مالی از طریق سیستم بانکی است.

سر زدن‌های سراسیمه مردم به بانکها و بیان روایتهای متعدد از عدم انتقال پول و معلق ماندن آن در فضای مجازی بین دو بانک در کنار چهار موردی که برای شخص نگارنده در این مدت پدید آمده است،‌همه و همه بیانگر وضعیت نامناسب خدمات رسانی بانکی در این ایام است.

در آخرین موردی که برایم اتفاق افتاد، وجه وارد حساب شده و به فاصله چند ثانیه از حساب برداشته شد و مجددا به حساب مبدا بازگشت.(اتفاقی عجیب که اگر ارسال کننده وجه ناشناس بود می‌توانست مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.)

در مثالی دیگر وجه منتقل شده تا بیش از 72 ساعت سرگردان و نامشخص بود، که پس از پیگیری و پشت خط ماندن های متوالی، پاسخ مناسب از سوی بانک سرویس دهنده از این قرار بود:

"جناب مگه فقط این مشکل برای شما پیش آمده؟ هیچ می‌دونید تو چند روز گذشته بیش از 60 درصد انتقال وجه‌ها، به همین شکل انجام شده و به مشکل خورده؟ حالا شما هم صبر کنین انشاءا.. به حسابتون بر می‌گرده."

خلاصه این فراز و نشیب‌های شب عید، خواب آسوده را از چشم مردم گرفته و مدام استرس تعیین وضعیت پولهای رد و بدل شده در شبکه بانکی آزارشان می‌دهد و همه را به این فکر می‌اندازد، که شاید گذاشتن پول زیر متکا بازهم بهترین و مطمئن‌ترین راه باشد!!!

/ 0 نظر / 11 بازدید