انتظارات

انتظارات مدیران می‌تواند از مهارتها و آموزش‌های ارائه شده به کارکنان، در تعیین موفقیت آنان مهم‌تر و موثر‌تر باشد، زیرا کارکنان در بیشتر زمانها، کارهایی انجام می‌دهند که از آنان انتظار می‌رود.(لیوینگستون، 1969، ص 81-82)

هنگامی که کارکنان به انتظارات بالای مدیران با عملکرد عالی پاسخ می‌دهند، چرخه موثری را ایجاد می‌کنند که در نتیجه آن، انتظارات مدیران افزایش می‌یابد و در مرحله بعد عملکرد کارکنان عالی‌تر از گذشته خواهد شد.

کاهش انتظارات مدیر، عملکرد ضعیف کارکنان را به همراه خواهد داشت و عملکرد ضعیف افراد نیز، ‌کاهش انتظارات مدیران و سیر نزولی را در پی خواهد داشت.(هرسی و بلانچارد، 1989، ص195)

با نگاهی ساده به دیدگاه‌های فوق، می‌توان دریافت که چرا بسیاری از نیروهای دانشگر سازمانهای امروزی، به افرادی گوشه‌گیر و منزوی تبدیل شده‌اند و به تعبیری، علیرغم تجربه و دانش در سطح بالایشان،‌ حرفهایشان خریدار ندارد. یکی از دلایل اصلی این موضوع، کاهش توقعات و انتظارات مدیران از این افراد و عدم سپردن مسئولت‌های همراستا با دانش و تخصص به آنهاست.

در جایی می‌خواندم که این افراد همچون عقاب‌های در قفسی هستند، که به تدریج عده‌ای از آنان نومید و فرسوده، با شرایط سازگار شده و تن به کارهای روتین و یکنواخت می‌دهند. عده‌ای دیگر نیز راه تغییر و جابجایی در سازمانها را می‌پیماند،‌ تا شاید سازمانی را بیابند، که توان شناخت و درک قابلیت‌های آنان را داشته باشد.

بهرحال توجه و اعتنا به مهارت،‌ دانش و تخصص افراد، جزء جدایی ناپذیر مدیریت است و بهره‌مندی از این تواناییها،‌ با بالا بردن سطح انتظارت و درگیر کردن کارکنان در کارهای چالشی توام با مسئولیت‌های بیشتر، مهیا می‌شود.

/ 3 نظر / 26 بازدید
بهمن

افکار بزرگ معمولاً با مخالفت شدید مغزهای ضعیف مواجه می شوند.

آموزش هاي ويژه دختران

آموزش احکام و مسائل شرعي ويژه دختران آموزش همسرداري ويژه دختران آموزش خانه داري ويژه دختران آموزش مسائل بهداشتي ويژه دختران آموزش هنر آشپزي ويزه دختران آموزش هنر جعبه سازي ويژه دختران آموزش هنر خياطي ويژه دختران آموزش هنر گل سازي ويژه دختران آموزش هنر قلاب بافي ويژه دختران آموزش هنر روبان دوزي ويژه دختران آموزش هنرهاي دستي ويژه دختران آموزش مسائل روانشناسي آموزش نکات ويژه در تربيت کودکان آموزش روش هاي نگهداري حيوانات خانگي نکات ويژه دوران بارداري بيوگرافي هنرمندان مورد علاقه دختران نکات آموزشي آرايش و زيبايي ويژه دختران همه و همه در يک جا فقط http://amozesh-dokhtaran.blogfa.com

مسعود

خوشبختي يگانه چيزي است كه مي توانيم بي آنكه خود داشته باشيم، ديگران را از آن برخوردار سازيم.((كارمن سيلوا)) به روزم (آپم) و منتظرقدمهای سبزتون [گل]