لحظه حقیقت

به لطف یکی از دوستان بخش‌هایی از برنامه تلویزیونیThe Moment Of Truth (لحظه حقیقت)، کانال FOX آمریکا را دریافت کردم. برنامه‌ای که در تیتراژ آن آمده است: مردم برای بردن 500 هزار دلار حاضرند تمامی رازهایشان را برملا کنند. در مورد خود، خانواده، دوستان و زندگیشان.

مسابقه‌ای ساده با 1شرکت کننده، 21سئوال و جایزه‌ای تا سقف 500 هزار دلار، که مضمونی بسیار ساده دارد: صداقت

قبل از برنامه، از افراد توسط کارشناسان 50 سئوال پرسیده می‌شود و توسط دستگاه Polygraph (دروغ سنج) مورد بررسی قرار می‌گیرد و از این 50 سئوال، 21 سئوال برای پاسخ‌های بلی/خیر شرکت کننده مسابقه انتخاب می‌شوند.

این مسابقه 6 مرحله دارد که به ترتیب: برای 6سوال اول ۱۰ هزار دلار، ۵سوال دوم ۲۵ هزار دلار، 4سوال سوم ۱۰۰هزار دلار، 3سوال چهارم 200 هزار دلار، 2سوال پنجم 350 هزار دلار و 1سوال آخر 500 هزار دلار جایزه را، برای صداقت شرکت کننده به ارمغان می‌آورد.

اما یکی از دلایل جذابیت و طیف وسیع مخاطبان این برنامه در دنیا و بخصوص آمریکا، می‌تواند فاش شدن رازهای افراد در مقابل عکس‌العمل‌های مهیج دوستان و عزیزانشان(به عنوان مهمانان ویژه این برنامه)، باشد.

از دیگر جذابیت‌های این مسابقه تلویزیونی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

o        لحظه‌های واقعی و کم نظیر عشق و نفرت

o        احساس قوی انسان بودن

o        دیدن آدمهایی که مجبورند من واقعیشان باشند

o        هیجان‌ها و کنجکاوی افراد برای شنیدن بلی/‌خیرهای شرکت کنندگان

o        تفاوت فاحش آنچه در درون انسانهاست، با آنچه در ظاهر نشان داده‌اند(در بسیاری از موارد)

o        پی بردن به پیچیدگی شگفت انگیز انسانها

o        متناسب بودن هر طیف از سئوالات با ویژگی‌های خاص شرکت کنندگان

o        سخت و خصوصی تر شدن سئوالات در هر مرحله از مسابقه

به هر حال این مسابقه جذاب تلویزیونی را به تمامی همراهان حوزه منابع انسانی و سایر دوستانی که علاقه‌مند به شناخت بیشتر پیچیدگی‌های و ویژگی‌های نهفته انسانها هستند، توصیه می‌کنم.

/ 4 نظر / 11 بازدید
یه دوست

سلام وقتتون بخیر من این برنامه رو یکی چن بار دیدم فوق العا ده س ، بسیار دوس داشتم خودم یکی از شرکت کنندگان این برنامه باشم و همچنین پارتنرم البته [لبخند]

احسان

واقعا این برنامه عالیه پربیننده ترین برنامه امریکا هست بهتون توصیه میکنم حتما ببینید عشق واقعی و غیر واقعی رو در این برنامه میتونین ببینین یه خبر جدید اینه که در سری 2010 این برنامه یکی از شرکت کنندگان هست که خیلی درباره زندگی پر حاشیه اش سوتی میده [تعجب][تعجب][خنده]

احسان

این شرکت کننده Britney Spears هست........... [منتظر][خوشمزه][دلقک][هورا][قهقهه][بغل]

احسان

[خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ]