سفرنامه بلاروس (1) - سفری در پیش

امشب راهی مینسک هستم، شهری که چیز زیادی از آن نمی‌دانم و عمده اطلاعاتم به دلیل کمتر شناخته شدن این بلاد، حاکی از این است که مینسک پایتخت کشور بلاروس حدود ۱.۸ میلیون جمعیت دارد. نخستین اشاره به شهر مینسک در کتب تاریخی از سال ۱۰۶۷ میلادی بوده، یعنی سالی که جنگی خونین میان ولایات پولوتسک و کیف بر کرانه رود نیامی‌ها در گرفته است. مینسک آب و هوایی معتدل با رطوبت متأثر از اقیانوس اطلس دارد و علی‌رغم این که امروز دارای ظاهری بسیار جوان و مدرن است، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا حتی قدیمی‌تر از مسکو (۱۱۴۷)، ویلنوس (۱۳۲۳)، برلین (۱۱۳۷) و استکهلم (۱۲۵۲) است. در سال ۱۹۷۴برای قدردانی از شهروندان این شهر و شایستگی آن‌ها در طی جنگ جهانی دوم علیه نیروهای آلمان (سال‌های ۱۹۴۱-۱۹۴۴) به این شهر لقب شهر قهرمان داده شد.

به لحاظ موقعیت جغرافیایی بلاروس میان کشورهای لتوانی، لاتویا، لهستان، اکراین و روسیه قرار گرفته است که به دلیل مساحت نه‌چندان زیاد این کشور، دسترسی به مرزهای مشترک بسیار آسان است.  اطلاعات بیشتر در خصوص بلاروس را در ویکی‌پدیا می‌توانید مشاهده کنید.

بهرطریق همچون روال گذشته این وبلاگ، قصد دارم سفرنامه‌ای مفصل و مصور را برای همراهان به ارمغان بیاورم، چرا که با توجه به طبیعت بکر مناطق مختلف بلاروس و زمان 20 روزه در اختیار برای گشتن نقاط مختلف، فکر می‌کنم بتوانم مجموعه اطلاعات خوبی را در خصوص مردم، فرهنگ، تاریخ و جغرافیای این کشور (بخصوص معماری‌های بی‌نظیر و شهرسازی فوق‌العاده) و همچنین کشورهای اطراف (اگر فرصت و شرایط عزیمت مهیا شود) به ارمغان آورم. نکته پایانی اینکه جهت اطلاع دوستان مینسک از تهران پرواز مستقیم داشته و 4 ساعت و 10 دقیقه، طول زمان پروازی است.

/ 7 نظر / 30 بازدید
یوسف

خدا نگهدارتان

نشمیل

اطلاعات مفیدی بود چای همه دوستان خالی

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1263083811

احسان

مفيد بود ... اميد است خوش بگذره ... منتظر اخبار سفر هستيم . [گل]

شاهين

من تازه با وبلاگ آشنا شدم ... از طريق فضاي مجازي . يه دوست سينمايي من رو با اين وبلاگ زيبا آشنا كرد مطالب عالي ... سفر زيبا

رضا پیکانی

حسابی خوش بگذرون از مطالبت هم استفاده کردم.

یاسمن

سلام مطالب کامل وجامع بود .عکسها بسیار با سلیقه وزیبا بود باتشکر