کتاب

پس از سالها انتظار برای کتابی مناسب در حوزه مدیریت عملکرد،‌ اوایل امسال این کتاب توسط دکتر بهزاد ابوالعلایی نگاشته شده است، که در چند روز گذشته زمانهایی را صرف مطالعه و تعمق بر روی مطالب علمی و کاربردی این کتاب ارزشمند نمودم.

ضمن بیان این که کتاب حاوی کلیدهای مهمی در فرایند ارزیابی است، به تمامی همراهان عزیز حوزه منابع انسانی و مدیران و سرپرستان محترمی که درگیر کار ارزیابی عملکرد در سازمانها هستند، مطالعه آن را توصیه می‌کنم.

خلاصه کتاب: مدیریت منابع انسانی، یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترینفرایندهای مدیریتی و پشتیبانی در سازمانها است که اگر به خوبی طراحی و اجرا شود نقشمهمی در موفقیت سازمانها و دست‌یابی آنها به اهدافشان خواهد داشت. این کتاب به یکیاز مهم‌ترین اجزاء فرایند مدیریت منابع انسانی یعنی نظام مدیریت عملکرد می‌پردازد.در مدیریت عملکرد، اهداف و انتظارات عملکردی و رفتاری به صورت شفاف و روشن بهارزیابی شونده اعلام می‌شود و پس از گفتگوی اقناعی در مورد این اهداف و انتظارات،هر یک از دو طرف ارزیابی کننده و ارزیابی شونده، بخشی از مسئولیت عملکرد را بارویکرد مسئولیت مشترک به عهده می‌گیرند. کتاب درپنج فصل به عملکرد و مفاهیم آن،هدف‌گذاری و برنامه ‌ریزی عملکرد، نظارت مستمر و مربی‌گری، ارزیابی عملکرد و ارائهبازخورد ، تحلیل و مرور عملکرد و اقدامات اصلاحی می‌پردازد. کتاب راهنمایی کاربردیبرای ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان در اختیار مدیران کشور قرار می‌دهد.

کتابمذکور توسط انتشارات سازمان مدیریت صنعتی به چاپ رسیده است.

/ 1 نظر / 28 بازدید
مهدي

سلام . هر چند فرصت نكردم كل كتاب را مطالعه كنم اما تا همنجا مي توانم بگويم كتاب خوبي بود