من خود به چشم خویشتن، دیدم که جانم می‌رود...

نمی‌دانم گذرتان به داروخانه 13 آبان (هلال احمر) و طرفه (شهید عابدینی) افتاده است یا نه؟ نمی‌دانم در صف داروهای چند صد هزار تومانی که تازه منتظر تایید نسخه مانده‌اند، حیران شده‌اید یا نه؟ نمی‌دانم لحظه فروریختن دیوار بلند اعتماد به نفس پدری که برای خرید داروی پسرش، از دستگاه کارت‌خوان استفاده می‌کند را دیده‌اید یا نه؟ التماس‌های فردی مریض، برای دوز مناسب و اینکه دارویش ایرانی نباشد، چون از آن جواب نمی‌گیرد را می‌توانید تجسم کنید یا نه؟ نگرانی و اضطراب یک انسان برای رساندن دارو به بیمار خاص‌اش، با روح و روانتان بازی کرده‌است یا نه؟ همه این لحظات تلخ و بیشتر از آن، تجربه حضور تنها چند ساعت در چنین فضایی است که امیدوارم کسی گرفتار بودن در آن نشود.

نمی‌دانم چه کلامی می‌تواند درجه‌ای از همدردی و همدلی با این قشر گرفتار تامین دارو را وصف کند اما براستی اگر می‌خواهید کشمکش پوچی و عظمت انسان را به نظاره بنشینید، سری به این دو جا بزنید.

/ 5 نظر / 11 بازدید
ساعی

سلام. بله کاک ایوب گیان من تقریبا هر دوماه یکبار به آن دارو خانه میرم و تمام رنج ها و ناامیدهای چهره های پژمرده می پاشد توی صورتم... اضطراب و خستگی یکی که از شهری دور به امید نوشدارو امده است، ... آن یکی که می گوید تمام هلال احمر و... سر زدم دارو پیدا نکردم اینجا هم می گویند نیست...خیلی وقت ها پشیمان می شوم از زندگی در این جامعه...تراژدی دردناکی است داستان زندگی در این کشور...

افشین

خیلی دردناک است. چه باید گفت... برخورداری مردم از حمایت های اجتماعی حق مسلم آنها می توانست باشد. اما چه توان گفت که خودشان انتخاب دیگری کردند.

علی

ممنونم ایوب عزیز ایکاش آن‌ها که باید، می‌دیدند. و آرزو دارم در ایران و در تمامی دنیا همه از موهبت سلامتی برخوردار باشند.

احسان آریــــــــــا

اُمیـدسـت حضـرت مـولـانـا میـفرماید: "انـدرینِ شهـر، قحـطِ خـورشیـد اسـت"