خطرناک‌ترین نوع کار مشخص شد

برنا: تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد خطرناک‌ترین کاری که در طول روز می‌توانید انجام دهید، نشستن مداوم پشت میز است.

به گزارش یاهونیوز، نتایج مطالعه 13 ساله دانشمندان روی 17 هزار مرد و زن نشان می‌دهد که احتمال مرگ در اثر حمله قلبی در کسانی که مدت زمان زیادی از طول روز را به نشستن روی صندلی سپری می‌کنند، 54 درصد است.

اما نکته جالب‌تر این است که این درصد در افراد سیگار یا غیرسیگاری، مرد و زن، چاق یا لاغر هیچ تفاوتی ندارد. نشستن، یک عامل مستقل و خطرناک برای همه محسوب می‌شود.

مارک همیلتون، یکی از پزشکان در خصوص دلایل مربوط به خطرات نشستن مداوم می‌گوید: آنزیم لیپوپروتئین لیپاز (LPL) که باعث تجزیه چربی در خون و تبدیل آن به انرژی می‌شود، می‌تواند دلیل این امر باشد. این آنزیم در بدن موش‌هایی که بیشتر سرپا می‌ایستند، 10 برابر بیشتر از موش‌هایی است که در حالت خوابیده قرار دارند.

به محض این‌که موش‌ها پاهای خود را دراز می‌کنند، میزان LPL در بدن آن‌ها کاهش می‌یابد. این مکانیزم در بدن انسان نیز به همین صورت انجام می‌گیرد.

از این رو توصیه می‌شود در صورتی که مجبور هستید برای مدت طولانی بنشینید، هر ساعت یکی دو بار از جای خود بلند شوید و قدم بزنید.

/ 3 نظر / 8 بازدید
امین رشیدبیگی

سلام.خیلی جالب بود. هی به من می گن زبان انگلیسیت خوب نیست.به همین دلیل الان من مطالب وبلاگمو خودم از سایت های انگلیسی ترجمه می کنم.یه سر بهش بزن ببین ترجمه هام چه طورن. در ضمن من الا یک سایت دارم.اینم آدرسش: http://www.aniboom.ir

حمید نجفی

از مطالب شما لذت بردم امیدوارم همیشه موفق باشید[گل]

نشمیل

باشه اگه یادمون باشه[نگران][رویا][پلک]