پس از سالها انتظار برای کتابی مناسب در حوزه مدیریت عملکرد،‌ اوایل امسال این کتاب توسط دکتر بهزاد ابوالعلایی نگاشته شده است، که در چند روز گذشته زمانهایی را صرف مطالعه و تعمق بر روی مطالب علمی و کاربردی این کتاب ارزشمند نمودم.

ضمن بیان این که کتاب حاوی کلیدهای مهمی در فرایند ارزیابی است، به تمامی همراهان عزیز حوزه منابع انسانی و مدیران و سرپرستان محترمی که درگیر کار ارزیابی عملکرد در سازمانها هستند، مطالعه آن را توصیه می‌کنم.

خلاصه کتاب: مدیریت منابع انسانی، یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین فرایندهای مدیریتی و پشتیبانی در سازمانها است که اگر به خوبی طراحی و اجرا شود نقش مهمی در موفقیت سازمانها و دست‌یابی آنها به اهدافشان خواهد داشت. این کتاب به یکی از مهم‌ترین اجزاء فرایند مدیریت منابع انسانی یعنی نظام مدیریت عملکرد می‌پردازد. در مدیریت عملکرد، اهداف و انتظارات عملکردی و رفتاری به صورت شفاف و روشن به ارزیابی شونده اعلام می‌شود و پس از گفتگوی اقناعی در مورد این اهداف و انتظارات، هر یک از دو طرف ارزیابی کننده و ارزیابی شونده، بخشی از مسئولیت عملکرد را با رویکرد مسئولیت مشترک به عهده می‌گیرند. کتاب درپنج فصل به عملکرد و مفاهیم آن، هدف‌گذاری و برنامه ‌ریزی عملکرد، نظارت مستمر و مربی‌گری، ارزیابی عملکرد و ارائه بازخورد ، تحلیل و مرور عملکرد و اقدامات اصلاحی می‌پردازد. کتاب راهنمایی کاربردی برای ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان در اختیار مدیران کشور قرار می‌دهد.

کتاب مذکور توسط انتشارات سازمان مدیریت صنعتی به چاپ رسیده است.تاريخ : ۳٠ تیر ۱۳۸٩ | ٤:٤٢ ‎ب.ظ | نويسنده : ایوب اسماعیلی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.