دنبال موضوعاتی برای غنی سازی دوره پیش‌رو، در خصوص مهارت‌های ارائه بودم که به دلیل مسدود بودن اکثر سایت‌هایی که تصاویر و موضوعاتی در این خصوص داشتند، به ناچار سر از سایت TED درآوردم که در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی، همیشه از آن به عنوان منبعی ارزشمند یاد می‌شود. محتوای این سایت کلیپ‌ سخنرانی افراد و در ارتباط با ایده‌ها و موضوعات متفاوت آن‌ها، از سراسر دنیاست.

در لابه‌لای کلیپ‌ها ناگهان متوجه موضوع جالبی شدم که قبلا در مورد آن مطالبی خوانده بودم. سخنرانی در خصوص فعالیت‌های جنبشی بود که به سرعت و به صورت جهان‌شمول، در حال جمع‌آوری آرزوهای انسان‌ها با مطلع قرار دادن این عبارت است: ...Before I die I want to (ترجمه فارسی: قبل از آنکه بمیرم می‌خواهم...).

کلیپ سخنرانی Candy Chang در ارتباط با فعالیت‌های این جنبش در این آدرس + قابل مشاهده است.

نکته جالبی که از مشاهده این سخنرانی و سر زدن به سایت مربوط به جمع‌آوری آرزوها + دریافتم، سادگی و دست‌یافتنی بودن بسیاری از این آرزوهاست که شاید با تغییرات الگوی زندگی انسان‌ها و پاسداشت و احترام به گوهر ذاتی آن‌ها به سهولت قابل دست‌یابی است. برای مثال عمده عبارات ذکر شده از نقاط مختلف دنیا عبارتند از: مسافرت به نقطه‌ای دیگر از دنیا، عاشق شدن، محبت دیگری را دریافت کردن، رسیدن به موفقیت، اتمام دوره تحصیلی، بدست آوردن شغل عالی و ...

این آرزوها به طرز خارق‌العاده‌ای نزدیک و مشابه هستند و بیانگر واقعیت غیرقابل انکاری هستند که خواسته‌های انسان‌ فارغ از مرزها، ادیان و باورها مشابهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند.

و حال در این اندیشه‌ام که اگر زیست‌گاه انسان‌ها از کدورت‌ها، جنگ‌ها، خودخواهی‌ها و مرزهای ساخته دست بشر تهی‌ می‌شد، چه بسیار از آدم‌هایی که به راحتی کامیاب می‌شدند و راضی از از این گذرگاه زندگی عبور می‌کردند.تاريخ : ٢٦ آذر ۱۳٩۱ | ٦:۱٤ ‎ب.ظ | نويسنده : ایوب اسماعیلی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.