امشب راهی مینسک هستم، شهری که چیز زیادی از آن نمی‌دانم و عمده اطلاعاتم به دلیل کمتر شناخته شدن این بلاد، حاکی از این است که مینسک پایتخت کشور بلاروس حدود ۱.۸ میلیون جمعیت دارد. نخستین اشاره به شهر مینسک در کتب تاریخی از سال ۱۰۶۷ میلادی بوده، یعنی سالی که جنگی خونین میان ولایات پولوتسک و کیف بر کرانه رود نیامی‌ها در گرفته است. مینسک آب و هوایی معتدل با رطوبت متأثر از اقیانوس اطلس دارد و علی‌رغم این که امروز دارای ظاهری بسیار جوان و مدرن است، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا حتی قدیمی‌تر از مسکو (۱۱۴۷)، ویلنوس (۱۳۲۳)، برلین (۱۱۳۷) و استکهلم (۱۲۵۲) است. در سال ۱۹۷۴برای قدردانی از شهروندان این شهر و شایستگی آن‌ها در طی جنگ جهانی دوم علیه نیروهای آلمان (سال‌های ۱۹۴۱-۱۹۴۴) به این شهر لقب شهر قهرمان داده شد.

به لحاظ موقعیت جغرافیایی بلاروس میان کشورهای لتوانی، لاتویا، لهستان، اکراین و روسیه قرار گرفته است که به دلیل مساحت نه‌چندان زیاد این کشور، دسترسی به مرزهای مشترک بسیار آسان است.  اطلاعات بیشتر در خصوص بلاروس را در ویکی‌پدیا می‌توانید مشاهده کنید.

بهرطریق همچون روال گذشته این وبلاگ، قصد دارم سفرنامه‌ای مفصل و مصور را برای همراهان به ارمغان بیاورم، چرا که با توجه به طبیعت بکر مناطق مختلف بلاروس و زمان 20 روزه در اختیار برای گشتن نقاط مختلف، فکر می‌کنم بتوانم مجموعه اطلاعات خوبی را در خصوص مردم، فرهنگ، تاریخ و جغرافیای این کشور (بخصوص معماری‌های بی‌نظیر و شهرسازی فوق‌العاده) و همچنین کشورهای اطراف (اگر فرصت و شرایط عزیمت مهیا شود) به ارمغان آورم. نکته پایانی اینکه جهت اطلاع دوستان مینسک از تهران پرواز مستقیم داشته و 4 ساعت و 10 دقیقه، طول زمان پروازی است.تاريخ : ٥ شهریور ۱۳٩۱ | ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ | نويسنده : ایوب اسماعیلی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.